Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbyszek „Dziub Dziub” Rojek: wspomnienie

Zbyszek Rojek / fot. archiwum zespołu Kaczki z Nowej Paczki

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

Wspomnienie:  Zbigniew Rojek zmarł 29.07.2011.  Olsztyński muzyk, kompozytor, artysta kabaretowy, wokalista. Współzałożyciel zespołów Trzeci Oddech Kaczuchy i Kaczki z Nowej Paczki.  Z zespołem Trzeci Oddech Kaczuchy Zbigniew Rojek w 1981 roku zdobył m.in. Grand Prix i nagrodę dziennikarzy na 18. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz Pierwszą Nagrodę w Konkursie Interpretacji Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Zbigniew Rojek współtworzył zespół Kaczki z Nowej Paczki z Andrzejem Brzozowskim.  Ich najsłynniejsze przeboje to „Nad naszą wsią”, „Piosenka wariata” czy „Dziubdziub”. Przez zespół przewinął się także Stefan Brzozowski, lider Czerwonego Tulipana.

Zbigniew Rojek nie tylko komponował i nie tylko występował z własnym kabaretem piosenki. Był także współorganizatorem wielu imprez kulturalnych. A prywatnie był człowiekiem bardzo lubianym w środowisku. Zbigniew Rojek miał 57 lat. W audycji wykorzystano nagrania archiwalne Radia Olsztyn.

Posłuchaj audycji:

autor:G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Brzozowski, Kaczki z Nowej Paczki
Zbigniew Rojek patronem ścieżki rowerowej wokół Jeziora Długiego?

Muzyk i działacz społeczny Zbigniew Rojek patronem ścieżki rowerowej wokół Jeziora Długiego? Od kilku lat stara się o to stowarzyszenie olsztyńskich rowerzystów "Kołodrom". W końcu, po...

Zamknij
RadioOlsztynTV