Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbliża się termin pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania w wyborach

Fot. PAP/D. Delmanowicz

To ostatnie dni na pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dotyczy to osób, które chcą oddać głos poza miejscem swojego zamieszkania.

Piotr Sarnacki, dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego podkreślił, że można dopisać się również do spisu wyborców w dowolnej gminie.

Jeżeli dana osoba przewiduje, że w dniu głosowania nie będzie w miejscu, gdzie jest zameldowana, może dopisać się w tej innej miejscowości do spisu wyborców – wówczas tam będzie mogła zagłosować. Każdy wyborca w dowolnym urzędzie gminy bądź miasta może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia. Z takim zaświadczeniem dany wyborca może zagłosować gdziekolwiek

– dodał.

Możemy sprawdzić też swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców. Termin na złożenie wniosku o zmianę miejsca głosowania upływa w czwartek, 6 czerwca. Należy go złożyć w urzędzie gminy, w której chcemy głosować lub elektronicznie przez stronę gov.pl.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w głosowanie, Krajowe Biuro Wyborcze, wybory do Parlamentu Europejskiego
Liderka listy Lewicy: w naszym kraju bieda ma twarz kobiety

- Nie jesteśmy wystarczająco chronione przed przemocą - oceniła Bożena Przyłuska. Liderka listy Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego wraz z pozostałymi kandydatami zorganizowała konferencję prasową...

Zamknij
RadioOlsztynTV