Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Ziejewski: Obywatele potraktowali wybory jako obowiązek. Marcin Kulasek: Szanujemy reguły demokracji

Z. Ziejewski (PSL) i M. Kulasek (Lewica). Fot. P. Getka.

O wyborach prezydenckich i reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy rozmawiali w Porannych Pytaniach  posłowie Zbigniew Ziejewski (PSL) i Marcin Kulasek (Lewica).

– Jeśli prezydent przeprasza za swoje wypowiedzi w kampanii, to jest dobry sygnał – powiedział Zbigniew Ziejewski. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że jest to pozytywny znak na przyszłość:

Również poseł Cymański przepraszał za niektóre wypowiedzi, że ostatnia kampania była brudna, czy nieczysta. To jest budujące i napawa optymizmem, że politycy dochodzą do pewnych wniosków.

Lewica zawsze szanowała reguły demokracji – komentował z kolei poseł Lewicy Marcin Kulasek:

Choć wygrana Andrzeja Dudy to zwycięstwo państwa, na które my, jako Lewica się nie zgadzamy. To są zupełnie inne wartości i wizja diametralnie różniąca się od tego, co chcemy reprezentować.

Zbigniew Ziejewski dodał również, że jest młodym posłem i nigdy nie używał w swoich wypowiedziach sformułowania „totalna opozycja”. Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego przekonywał jednocześnie, że w Senacie nie dojdzie do zmiany układu politycznego:

Nie słyszałem z wypowiedzi moich kolegów senatorów, aby planowali przejść do PiS-u. Programy społeczne, które pojawiły się w zapowiedziach kandydatów, muszą być realizowane. To jest rola posłów.

Jako konstruktywna opozycja, nie „totalna”, będziemy chcieli powiedzieć: sprawdzam – powiedział poseł Lewicy Marcin Kulasek:

Andrzej Duda obiecywał 14. emeryturę, być może nawet 15. czy też wynagrodzenie minimalne na poziomie 2 tysięcy euro.

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda zdobywając 51,03 % głosów, zaś drugi kandydat, Rafał Trzaskowski, zdobył 48,97% głosów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Zbigniewem Ziejewskim i Marcinem Kulaskiem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcin Kulasek, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, Zbigniew Ziejewski
PILNE! Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała oficjalne wyniki ze wszystkich komisji

Andrzej Duda zwyciężył w wyborach na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 2020. Wyniki przekazała podczas wieczornej konferencji Państwowa Komisja Wyborcza. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 10 milionów 440 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV