Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski o wydaniu pozwolenia na przekop Mierzei Wiślanej: robimy swoje, nie ulegamy presji naszych sąsiadów

Wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Fot. Ł. Węglewski

„Robimy swoje” – tak decyzję o wydaniu pozwolenia wodnoprawnego na przekop Mierzei Wiślanej komentuje Zbigniew Babalski, warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Do sprawy odniósł się także elbląski poseł PiS, Jerzy Wilk.

Przypomnijmy, pozwolenie wydał dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku i nadał mu rygor natychmiastowej wykonalności – co pozwoli przyśpieszyć rozpoczęcie budowy. Pozwolenie wodnoprawne to jeden z niezbędnych dokumentów do realizacji przekopu przez Mierzeję.

Z tej decyzji cieszy się poseł Zbigniew Babalski.

Robimy po prostu swoje, a nie będziemy ulegać presji naszych sąsiadów i sygnałom, które napływają z Komisji Europejskiej

– mówił poseł PiS.

00:00 / 00:00

Komisja Europejskiej analizuje bowiem raport oddziaływania inwestycji na środowisko. Domaga się również wstrzymania prac do czasu sporządzenia własnej opinii. Oprócz niej, odwołania od wcześniejszych decyzji środowiskowych złożyły na początku stycznia zarząd województwa pomorskiego i organizacje ekologiczne. Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć kilometr 300 metrów długości i pięć metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o parametrach morskich.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Jerzy Wilk, Mierzeja Wiślana, Zbigniew Babalski
Jest pozwolenie wodnoprawne na przekop przez Mierzeję Wiślaną

Pozwolenie wodnoprawne to jeden z dokumentów, które musi uzyskać inwestor, by rozpocząć budowę nowej drogi wodnej między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. O wydaniu decyzji kończącej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV