Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski: Lech Wałęsa zachował się jak narcyz

„Grubiańskie i niezrozumiałe” – tak zachowanie Lecha Wałęsy komentował w Porannych pytaniach Radia Olsztyn ubiegający się o reelekcję poseł PiS Zbigniew Babalski.

Przypomnijmy, w sobotę, na konwencji Koalicji Obywatelskiej, były prezydent Lech Wałęsa nazwał śp. Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Dotknięty tymi słowami poczuł się również gość Radia Olsztyn:

Obraził nie tylko śp. Kornela Morawieckiego. Lech Wałęsa to grabarz samego siebie oraz tych, którzy go zapraszają na różnego rodzaju uroczystości. Tak się zachowuje narcyz, który myśli, że tylko on ma zawsze rację, a wszystko co robi, jest dobre i słuszne.

Przypomnijmy, na sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej Lech Wałęsa powiedział, że zakładanie w czasie stanu wojennego Solidarności Walczącej było zdradą. Jej przywódcę – zmarłego 30 września Kornela Morawieckiego – nazwał zdrajcą.

Poseł PiS przekonywał również, że uda się zrównać dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników ze średnią europejską. Przypomnijmy, osiągnięcie dopłat na poziomie 260 euro za hektar to jeden z wyborczych postulatów Prawa i Sprawiedliwości:

Jestem co do tego święcie przekonany, że damy sobie radę. Przez ostatnie cztery lata ochroniliśmy ziemię, walczyliśmy z suszą, na ten cel przeznaczyliśmy 500 milionów złotych. PSL za poprzednich rządów przeznaczył tylko 300 milionów złotych. Jestem też przekonany, że w nowej perspektywie finansowej uda się wyrównać dopłaty naszym rolnikom.

Dziś w Parlamencie Europejskim ocenią dodatkowe, pisemne odpowiedzi na pytania kandydata na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Bardzo prawdopodobne jest jego tzw. „drugie wysłuchanie” we wtorek rano. Niektórzy mówią, że szanse kandydata z Polski są pod znakiem zapytania, podobnie jak kandydatki z Francji.

Dodajmy, że Zbigniew Babalski kandyduje do Sejmu z tzw. okręgu „elbląskiego”. Jest „trójką” na liście PiS. Liderem tej listy jest z kolei Leonard Krasulski. Listę PSL-u otwiera natomiast Zbigniew Ziejewski, Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas, SLD – Monika Falej, Konfederacji Andrzej Wyrębek, a Bezpartyjnych i Samorządowców Wojciech Penkalski.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego ze Zbigniewem Babalskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lech Walesa, Zbigniew Babalski, video, wybory parlamentarne
Było ekologicznie i kulturalnie. Zobacz, jak świętowaliśmy 67. urodziny Radia Olsztyn🎂

To był ostatni dzień świętowania 67. urodzin Radia Olsztyn. Podczas Tygodnia z kulturą spotkaliśmy się w olsztyńskich teatrach i kinie. W piątek w Teatrze im. Stefana...

Zamknij
RadioOlsztynTV