Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Anculewicz: Polska i Europa borykają się z głębokim podziałem społecznym

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Dr hab. Zbigniew Anculewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego mówił o obrazie współczesnej polskiej polityki podczas wykładu z cyklu „Rozmowy o Ojczyźnie” organizowanego przez Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zdaniem profesora głębokie spodziały społeczne, mentalne, polityczne i ideowe są powrotem do korzeni Europy. Podkreślał, że walka z nimi, to „walka z Goliatem”:

Podziały są rzeczą naturalną i jesteśmy zmęczeni już prawie 70 lat w funkcjonowaniu w demokracji liberalnej i wolnym rynku.

Zbigniew Anculewicz twierdzi też, że w większości europejskich państw konserwatyzm istnieje wyłącznie w sensie ideowym, a nie gospodarczym:

Polityka neoliberalna postawiła indywidualny los jednostki. Jednostka jest odpowiedzialna za wszystko.

Kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o Ojczyźnie” już w najbliższą środę. Radosław Nojman wygłosi odczyt o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Rozmowy o ojczyźnie, Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Zbigniew Anculewicz, konserwatyzm
Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Nowoczesna. O postulatach rodziców niepełnosprawnych dzieci

Audycja Jeden na Jednego to starcie przedstawiciela partii rządzącej i opozycji. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli: Izabela Smolińska-Letza - Nowoczesna Radosław Nojman - Prawo i Sprawiedliwość Goście...

Zamknij
RadioOlsztynTV