JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Zawodnicy olsztyńskiego klubu Kyokushin Karate wrócili z Mistrzostw Polski. Jak sobie poradzili?

W sobotę w Makowie Mazowieckim odbyły się XX. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców z udziałem 214 zawodników z 77 klubów. Zawody zgromadziły najlepszych zawodników z różnych federacji Karate z Polski, dzięki czemu kategorie były bardzo licznie obsadzone.

Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate Wiktoria Witkowicz i Maksymilian Penger przywieźli łącznie cztery puchary. W konkurencji kata (układów) rywalizowało 27 zawodniczek. Wiktoria po wykonanym w pierwszej turze Pinian yon prowadziła w swojej kategorii, a następnie potwierdziła swoje umiejętności w finale lokując się na najwyższym miejscu podium. W walkach juniorów do 55 kg wśród 21 zawodniczek Wiktoria zajęła trzecie miejsce po dwóch wygranych walkach przez wskazanie sędziów.

Kontuzja uniemożliwiła jej walkę o finał. Zajęcie dwóch miejsc dało jej tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Maksymilian w konkurencji Kumite – walk powyżej 75 kg pierwszą walkę wygrał przed czasem, a następnie drugą przez wskazanie sędziów uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu. Jest jednak mały niedosyt, ponieważ Maks prowadził całą trzecią walkę, a dodatkowo na początku zdobył wazaari przez trafienie techniką nożną na głowę. Został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowe uderzenia. W punktacji ogólnej zawodnicy uplasowali się drużynowo na trzecim miejscu.

Wiktoria i Maksymilian wrócili pozytywnie nastawieni na kolejne sportowe zmagania. Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Olsztynie Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin oraz kolejny start 7 grudnia w Pucharze Europy w Mińsku.

Więcej w karate, kyokushin
Kilkuset zawodników karate na turnieju w Ostródzie. Podsumowanie Międzynarodowego Turnieju IKO POLISH OPEN

Zawody w Ostródzie zgromadziły 460 zawodników z 52 klubów z 6 krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Japonii. Gościem zawodów był dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan...