Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaufała fałszywemu żołnierzowi i straciła 160 tysięcy złotych. Mieszkanka Pisza wysłała cztery przelewy

160 tysięcy złotych straciła mieszkanka Pisza, która padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza. Kobieta poznała go na portalu społecznościowym.

Po pewnym czasie znajomości, kiedy fałszywy wojskowy zdobył już zaufanie mieszkanki Pisza poinformował, że na jej adres wyśle paczkę z pieniędzmi. Tłumaczył, że nie ma żadnej rodziny, ani znajomych, do których mogłaby ona trafić – relacjonuje nadkomisarz Anna Szypczyńska z komendy policji w Piszu.

Kiedy przesyłka została już nadana, otrzymała wiadomość z formy kurierskiej, że musi wpłacić 2 tysiące 450 euro na konkretne konto. Mieszkanka Pisza wpłaciła wymagana sumę, o czym poinformowała „amerykańskiego żołnierza”. Ten uspokoił ją i wyjaśnił, że wszelkie koszty, które będzie musiała pokryć odda jej z pieniędzy znajdujących się w paczce.

Po pewnym czasie kobieta otrzymała drugą wiadomość od firmy kurierskiej.

O konieczności wpłaty 10 tysięcy 500 euro celem weryfikacji danych. Następna wymagana wpłata wynosiła 7 tysięcy euro i jeszcze jedna w wysokości 15 tysięcy euro. W ten sposób mieszkanka Pisza dokonała czterech przelewów, na łączną kwotę 160 tysięcy złotych. Sprawę zgłosiła na policję, dopiero wtedy, gdy dostała jeszcze jedną wiadomość z informacją od firmy kurierskiej, że paczka została otwarta na granicy, w związku z tym trzeba jeszcze opłacić cło w kwocie 25 tysięcy euro.

Mieszkanka Pisza straciła w sumie 160 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, czujności i zdrowego rozsądku podczas przelewania pieniędzy osobom, które poznaliśmy w internecie.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja; B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, pieniądze, oszust, Pisz, euro, przesyłka, przelew
Pandemiczny rok w samorządach. Jak wyglądają ich budżety?

Pandemiczny rok 2020 nie zaszkodził finansom samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego. Tak wynika z ostatniego raportu Urzędu Statystycznego w Olsztynie na temat dochodów i wydatków samorządów. Dochody...

Zamknij
RadioOlsztynTV