Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano złodziei katalizatorów. To nie pierwsze przestępstwa 22-latków

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, zatrzymali dwóch mężczyzn. Udowodniono im już 10 kradzieży katalizatorów, których dokonali na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Kradzieży może być znaczniej więcej. Policjanci nadal ustalają pokrzywdzonych. 

Obydwaj zatrzymani to 22-latkowie – jeden spod Elbląga, drugi z Gdańska, którzy byli wcześniej karani za kradzieże i rozboje. Działali od listopada br. i byli dość dobrze zorganizowani. Wcześniej kradli tablice rejestracyjne i zakładali je na swoje auta, robiąc rozpoznanie, jeżdżąc po miastach województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Typowali samochody i wracali do nich nocą. Za pomocą narzędzi akumulatorowych wycinali katalizatory i uciekali. Spieniężali je w punktach skupu złomu. Wartość jednego katalizatora kształtowała się w cenie 1 200 złotych. Takich czynów policjanci naliczyli już 10. Do wszystkich się przyznali.

Niewykluczone, że podobnych kradzieży z ich udziałem było znacznie więcej. Śledczy sprawdzają zgłoszenia w innych miastach i kolejnych pokrzywdzonych. W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli katalizator pochodzący z kradzieży, jak również narzędzie, którym się posługiwali.

Podejrzani dodatkowo odpowiedzą za kradzieże części samochodowych z terenu jednej z elbląskich firm. Ich łupem padały nowe siłowniki do pojazdów, tarcze, bębny o wartości 16 tysięcy złotych. Mają także na koncie włamanie do szkoły na terenie Fromborka, skąd zabrali lampy oraz metalowe elementy. Z kolei pod Pieniężnem ukradli przyczepkę samochodową, którą policjanci już odzyskali.

Zatrzymanym 22-latkom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Redakcja: M. Rutynowski za KMP Elbląg

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, policjanci, samochody, złodzieje, rozboje, skup złomu, śledczy, katalizator, katalizatory
W sklepie zostawili stare buty i nie płacąc wyszli w nowych

W sklepie obuwniczym zostawili stare buty a wyszli w nowych, za które nie zapłacili. Obuwie warte było prawie 840 złotych. Policjanci z Ełku zatrzymali rodzeństwo: 28-letnią...

Zamknij
RadioOlsztynTV