Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy trafili do ośrodka w Kętrzynie

Podlaska Straż Graniczna zatrzymała kilkunastoosobową grupę Czeczenów podczas nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią.

Piętnaście osób narodowości czeczeńskiej zatrzymano ok. czterystu metrów od granicy. Czternaście osób trafiło do ośrodka w Kętrzynie – mówi kapitan Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej:

Są to dwie rodziny z dziećmi, trzy kobiety samotne z dziećmi, jedna osoba samotna, jedna osoba to nieletni i jedna kobieta samotna. Wobec wszystkich osób zatrzymanych, umieszczonych w ośrodku, wszczęta została procedura powrotowa.

00:00 / 00:00

Kętrzyński strzeżony ośrodek dla cudzoziemców ma 120 miejsc. Przyjmowani są tam przede wszystkim nieletni, rodziny z dziećmi i samotne kobiety. Jak dodaje kapitan Aleksandrowicz, w tej chwili w kętrzyńskim ośrodku jest 57 osób:

W przeważającej części są to obywatele Rosji, Afganistanu, Syrii, Ukrainy, Kongo.

00:00 / 00:00

Osiem osób w tej grupie nie ma jeszcze 18 lat.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna
Straż Graniczna przechwyciła nielegalny towar i narkotyki

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili podczas kontroli drogowej nielegalny towar i niewielką ilość narkotyku. Wszystko warte ponad 624 tys. zł. Do zatrzymania dostawczego auta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV