Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zatrzymajmy pijanych kierowców!

Badanie alkomatem, fot. KWP

W mediach i w kościele trwa kampania społeczna Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod nazwą „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Jest prowadzona w mediach i kościołach. Zdaniem Krajowego Duszpasterza Kierowców księdza Mariana Midury, akcja jest bardzo potrzebna, bo wielu kierowców wciąż nie przyjmuje do wiadomości, że to właśnie on może zabić kogoś na drodze.

00:00 / 00:00

W tygodniu świętego Krzysztofa-patrona kierowców-księża będą przypominali z kościelnych ambon o tym, że jazda po alkoholu zawsze jest niebezpieczna.

Księża mają nadzieję, że kampania, przyniesie efekty I właśnie do tych ludzi kierowana jest tegoroczna kampania. Chodzi o to, by coraz więcej osób reagowało na widok pijanego kierowcy, który zamierza wsiąść za kierownicę. Dobrze jest np. zabrać mu kluczyki, lub powiadomić policję. W ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

W ubiegłym roku na polskich drogach w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęło ponad 260 osób. (gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany
Rośnie liczba pijanych sterników

Kolejni pijani sternicy na wodach Warmii i Mazur. Tym razem dwóch nietrzeźwych mężczyzn zatrzymali policyjni wodniacy z Węgorzewa. Podczas kontroli łodzi motorowej pływającej po Kanale Węgorzewskim,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV