Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarzuty w sprawie korupcji przy remoncie WSA w Olsztynie

Kolejne zarzuty w sprawie korupcji przy remoncie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie. Remont przeprowadzany był 10 lat temu, zaś na początku tego miesiąca Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało inspektora nadzoru budowlanego robót elektrycznych, który zgodził się na zastosowanie podczas robót innych materiałów, niż przewidywał projekt.

Natomiast teraz prokuratorskie zarzuty usłyszał właściciel firmy montującej systemy ochrony przeciwpożarowej i systemy zabezpieczające, który miał wręczać łapówki. Jak informuje Zbigniew Czerwiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, mężczyzna nie przyznał się do winy . „Podczas przesłuchania przyznał, że faktycznie zastosował inne materiały, niż było to przewidziane w projekcie, ale też przekonywał, że były to materiały lepsze i bardziej efektywne. Teraz będziemy te wyjaśnienia weryfikowali” – mówi prokurator. Również zatrzymany na początku miesiąca inspektor nadzoru, który miał te łapówki przyjmować twierdzi, że jest niewinny.(apiedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w CBA, korupcja
Kończy się ponowny proces byłej dyrektor szpitala wojewódzkiego

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie kończy się ponowny proces Bożeny M. Była dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego jest oskarżona o przyjmowanie korzyści majątkowych od firm medycznych i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV