Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarząd województwa zdecydował: dodatkowe 5 milionów złotych na inwestycje na Warmii i Mazurach

Zarząd województwa zdecydował we wtorek o zwiększeniu w sumie o 5 milionów złotych kwot przeznaczonych na dofinansowanie projektów w trzech konkursach.

Dzięki temu zostanie zrealizowanych dodatkowo kolejnych siedem projektów z dziedziny infrastruktury edukacyjnej. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Konkursy dotyczyły trzech poddziałań: Infrastruktura kształcenia zawodowego, Infrastruktura edukacji ogólnokształcącej i Infrastruktura edukacji przedszkolnej.

Powiat ełcki zrealizuje projekt Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ełku. Jego koszt całkowity to ponad 4 miliony złotych, unijne dofinansowanie – blisko 3,2 miliona złotych. Remont i doposażenie infrastruktury edukacji przedszkolnej zakłada projekt gminy Miłakowo. Koszt przedsięwzięcia to 330 tysięcy złotych, unijne dofinansowanie – 280 tysięcy złotych. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na poprawę warunków oraz zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych.

Pięć kolejnych projektów dotyczy infrastruktury edukacji ogólnokształcącej. Z unijnego wsparcia skorzystają gmina miasto Ełk (wyposażenie ełckich szkół w sprzęt i materiały dydaktyczne), Grupa Edukacyjna Progres (poprawa jakości nauczania w wyniku rozbudowy szkoły o salę gimnastyczną i doposażenie pracowni w Niepublicznej Szkole Podstawowej PIĄTKA), powiat nidzicki („Cyfrowe szkoły powiatu nidzickiego – Stawiamy na technologie IT!“) i powiat braniewski („Postaw na LO – nowoczesna baza edukacyjna – dostęp do wysokiej jakości usług publicznych“). Z kolei w gminie Barciany zostanie przebudowana sala sportowa tamtejszego Zespołu Szkół wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu.

Łączna wartość tych projektów to ponad 2,3 miliona złotych, z czego dofinansowanie – 1,6 miliona złotych.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, RPO, dofinansowanie
Jeszcze jedna droga w regionie zostanie przebudowana. Powiat ostródzki podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji

Droga powiatowa Warlity Wielkie – Ostróda – Lubajny – Stare Jabłonki – Mańki zostanie przebudowana. We wtorek w starostwie powiatowym w Ostródzie podpisano umowę. Na odcinku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV