Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarząd Województwa przeznaczył 100 tys. złotych na pomoc Ukraińcom

gmach Urząd Marszałkowskiego w Olsztynie, fot. RO

Zarząd Województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o przeznaczeniu 100 tysięcy złotych na pomoc Ukraińcom, protestującym na Majdanie.

Za te pieniądze zostaną kupione najpotrzebniejsze manifestantom rzeczy: leki, opatrunki , żywność, ciepłe ubrania i koce.

Jak powiedział wicemarszałek Jarosław Słoma, urzędnicy są w kontakcie z polskim konsulem na Ukrainie Rafałem Wolskim, który sprawdza teraz, z kim najlepiej kontaktować w sprawie konkretnych zakupów, czy z ukraińskim ministerstwem zdrowia, czy ze specjalnym ośrodkiem koordynacyjnym przy ministerstwie spraw zagranicznych. Zależy nam, żeby dobrze rozpoznać potrzeby i kupić rzeczy, które są niezbędne – dodał wicemarszałek.

Od kilku dni dary dla Majdanu zbierają też mieszkańcy Olsztyna. Wczoraj włączył się Elbląg. Rzeczy można przynosić do olsztyńskiej cerkwi, teatru im. Sewruka w Elblągu a także warmińsko-mazurskich biur poselskich PO. (gol/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, zarząd, Ukraina
Olsztyn pomaga protestującym na Majdanie w Kijowie

Do stolicy Ukrainy trafią ciepłe ubrania, jedzenie i lekarstwa, zbierane przez Związek Ukraińców w Polsce. - Tę pomoc traktujemy jako obowiązek. Kiedy giną ludzie nie ma...

Zamknij
RadioOlsztynTV