Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Boso, ale w ostrogach

Andrzej Pilski chodzi i biega boso, fot. archiwum Andrzeja Pilskiego

Chodzenie boso, to dla wielu osób wakacyjny sposób na relaks. Dla Andrzeja Pilskiego, to coś normalnego przez cały rok. bez względu na to, jaka jest temperatura, bez względu na odległość.

Pan Andrzej nie tylko chodzi cały rok boso, ale także biega. Nawet maratony. I to pomimo swojego wieku. Od trzech lat jest bowiem emerytem, a całe swoje zawodowe życie poświęcił… nauce.

Z zawodu jest astronomem, pracował w Planetarium Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika Meteoryt, współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, członkiem Meteoritical Society, a także członek zarządu International Meteorite Collectors Association.

Czy chodząc boso po śniegu czuje się chłód, jak reagują ludzie widzący zima osobę bez butów, jaki śnieg jest najlepszy dla bosego piechura… o tym w reportażu „Boso, ale w ostrogach” Roberta Lesińskiego.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Roberta Lesińskiego.

00:00 / 00:00

 

Andrzej Pilski chodzi i biega boso, fot. archiwum Andrzeja PilskiegoAutor: Robert Lesiński
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przemoc wobec kobiet

Trwa kampania Białej Wstążki - akcja, która ma zatrzymać przemoc wobec kobiet. Od 25 listopada do 10 grudnia w wielu miastach w całym kraju organizowane są...

Zamknij
RadioOlsztynTV