Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaostrza się konflikt na Ukrainie

Mapa Europy.

Antyrządowe protesty na Ukrainie rozlewają się poza Kijów. Administracja prezydenta Janukowycza traci władzę na zachodzie Ukrainy.

Demonstranci przejmują lokalne struktury władzy. Tak jest w m.in. w Równem w Obwodzie Rówieńskim, który jest partnerskim regionem Warmii i Mazur. Lokalny dziennikarz Piotr Midrigan powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn, że protestujący zajęli budynek administracji obwodowej – odpowiednika naszego urzędu wojewódzkiego.

Odbyło się to w miarę spokojnie. Demonstranci wybili szyby w drzwiach budynku, ale milicja ich nie zatrzymywała. Szef tamtejszych milicjantów wycofał swoich ludzi – relacjonuje Piotr Midrigan. Lokalny dziennikarz z Równego dodał, że w tej chwili w budynku administracji obwodowej zostali tylko demonstranci. Według jego informacji, podobna sytuacja jest w ośmiu regionach zachodniej Ukrainy. (wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Ukraina
Paweł Pietnoczka: Janukowycz chce zachować władzę za wszelką cenę

Prezydent Janukowycz broni swojej władzy na Ukrainie i liczy się z ofiarami - mówił w Radiu Olsztyn dr Paweł Pietnoczka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV