Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zanim stanie przed sądem za napad na jubilera, musi meldować się na komendzie

Fot. fotolia.com

Policyjny dozór dla mężczyzny, który z siekierą napadł na jubilera w Lubawie. Taką decyzję podjął prokurator.

W piątkowy poranek 32-latek w kominiarce wszedł do sklepu jubilerskiego i siekierą zaczął rozbijać szklane gabloty, z których kradł biżuterię. W tym czasie sprzedawczyni, która opuściła sklep, zadzwoniła po policję.

Policja zatrzymała napastnika na gorącym uczynku. Pomogli świadkowie, którzy swoim samochodem zablokowali drzwi do sklepu. 32-letni mieszkaniec Iławy trafił do policyjnej celi. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. Odzyskano biżuterię, którą chował do plecaka, kurtki i kieszeni spodni.

Na wniosek policji, prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny. Dwa razy w tygodniu mężczyzna będzie musiał stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Mężczyzna stanie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Jeśli jednak jego czyn zostanie zakwalifikowany jako napad, wówczas grozić mu będzie do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: P.Karpiszan
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w napad, Iława, Lubawa
Napad na bank w Działdowie. Policja zatrzymała 59-latka

Nawet 15 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w piątek około godziny 13 napadł na placówkę bankową w Działdowie. Grożąc nożem pracownicy zażądał pieniędzy. Kobieta wydała mu...

Zamknij
RadioOlsztynTV