Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To dobry czas na przegląd instalacji. Nie dopuść do tragedii

Fot. Adobe Stock

Mimo że sezon grzewczy jeszcze w pełni nie ruszył, elbląscy strażacy już odnotowali około 10 interwencji dotyczących pożarów sadzy w kominie i podejrzenia ulatniania się tlenku węgla.

Na razie nie ma dużych spadków temperatury i nie wszyscy używają w pełni pieców czy kominków. Ale to wciąż dobry czas na sprawdzenie instalacji i oczyszczenie przewodów.

Namawiam, żeby je często przeglądać i czyścić, bo zapalenie sadzy może zniszczyć komin. A przy tej okazji może dojść do zatrucia tlenkiem węgla – to już są tragiczne zdarzenia, bo doprowadzające nawet do śmierci osób przebywających w mieszkaniu czy obiekcie

– przypomina starszy kapitan Łukasz Kochan, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

00:00 / 00:00

Strażacy przypominają też o tym, by nie zasłaniać przewodów wentylacyjnych i rozszczelniać okna, gdy dom ogrzewany jest własnym piecem. Zalecają też instalację czujników dymu i czadu, bo dzięki nim można szybko zareagować na pożar czy pojawienie się tlenku węgla.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, komin
Pożar samochodu na al. Sikorskiego

Z nieznanych jeszcze przyczyn zapaliło się osobowe auto jadące aleją Sikorskiego w Olsztynie. Kobieta, która kierowała autem, zjechała na przystanek autobusowy, gdzie pożar samochodu został ugaszony...

Zamknij
RadioOlsztynTV