Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamówiła przesyłkę przez internet. Kurier okazał się poszukiwanym oszustem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego oszusta, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Oszust ukrywał się w Warszawie. 

Ofiarą oszusta padła m.in. mieszkanka Olsztyna, która zamówiła przez Internet produkty. W rolę gońca wcielił się oszust. Przyszedł do domu kobiety, przekazał opakowany karton i poprosił o pieniądze za zamówioną przesyłkę. Była to kwota ponad 2 tysięcy złotych. Dopiero po otwarciu kartonu okazało się, że w środku znajdują się jedynie papier toaletowy i chusteczki. Ślad po tajemniczym kurierze zaginął.

Policjanci wszczęli poszukiwania oszusta. Okazało się, że interesują się nim także poznańscy policjanci, tzw. łowcy głów, gdyż był skazany już wcześniej za oszustwa i unikał odbycia kary. Poszukiwany mężczyzna ciągle zmieniał mieszkania, aż w końcu wpadł w ręce policjantów w miniony wtorek w Warszawie.

Grozi mu teraz do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszust, poszukiwany, list gończy
Przerobił samochód dostawczy i przewoził nim pracowników. 32-latek stracił prawo jazdy

Przerobił część ładunkową auta dostawczego i tak woził swoich pracowników. Niedozwoloną przeróbkę odkryli policjanci podczas kontroli drogowej w gminie Małdyty. Podczas kontroli okazało się, że samochodem...

Zamknij
RadioOlsztynTV