Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie wokół podatku dennego uderzającego w branżę turystyczną. PiS zapowiada nowelizację

Fot. A. Podbielska

Po pół roku funkcjonowania ustawy z błędem wciąż nie widać chęci jej naprawienia. Poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch alarmuje, że branża turystyczna zwłaszcza na Mazurach musi ponosić koszty źle postawionego przecinka w ustawie nakładającej tzw. podatek denny. PiS zapowiada nowelizację przepisów jeszcze przed wakacjami.

Osoby i firmy muszą płacić za metr kwadratowy użytkowanego jeziora nie 89 groszy, lecz prawie 8,90 złotych. Minister odpowiedzialny za wprowadzenie tego podatku przyznał, że nastąpiła pomyłka – źle umiejscowiono przecinek. Do tej pory nie ma jednak rozporządzenia, które by naprawiało tę pomyłkę – podkreśla poseł Nowoczesnej.

00:00 / 00:00

Poseł PiS Jerzy Małecki przekonuje, że błąd będzie naprawiony, została zapowiedziana nowelizacja ustawy Prawo wodne. Poseł ma nadzieję, że zmiany zostaną wprowadzone jeszcze przed okresem wakacyjnym.

00:00 / 00:00

Opłaty za wykorzystywanie gruntów na jeziorach wynoszą teraz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przedsiębiorcy przyznają, że te dodatkowe koszty muszą przenosić na swoich klientów – czyli płacą za to turyści i żeglarze, którzy korzystają z portów.

Fot. A. Podbielska

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, podatek, Mirosław Pampuch
Sąd bezwzględny wobec nieuczciwego przedsiębiorcy. Musi oddać 15 milionów i zapłacić wysoką grzywnę

Dominik B. skazany na 8 lat więzienia za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Musi zapłacić też wysoką grzywnę i oddać wyłudzonych 15 milionów. Mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV