Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieścili wulgarne komentarze. Trzech mężczyzn oskarżonych o znieważenie policjantki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Adobe Stock

Trzech mieszkańców Giżycka zostało oskarżonych o znieważenie policjantki interweniującej wobec mężczyzny, który nie miał maseczki. Pod filmikiem z przebiegu tej interwencji zamieścili wulgarne komentarze.

Mężczyźni w wieku 33-40 lat zostali oskarżeni przez giżycką prokuraturę o znieważenie funkcjonariuszki miejscowej komendy policji w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nią zawodu. Takie przestępstwo ścigane jest z oskarżenia publicznego.

Te osoby zamieściły w komentarzach na Facebooku słowa o charakterze wulgarnym pod adresem policjantki, z powodu prowadzonej przez nią interwencji

– przekazał prokurator rejonowy w Giżycku Grzegorz Ryński.

W październiku ubiegłego roku policjantka interweniowała wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązującego wówczas nakazu zakrywania ust i nosa. Mężczyzna zachowywał się arogancko i wulgarnie. Nie chciał się wylegitymować, nie słuchał poleceń i próbował uciec. Policjantka pobiegła za nim, doszło do szarpaniny. Mężczyzna został obezwładniony, zaprowadzony do radiowozu i przewieziony na komendę.

Przebieg tego zdarzenia został nagrany przez świadka, a film zamieszczono potem na portalu społecznościowym. Filmik trafił na wiele portali i był szeroko komentowany w sieci. Trzem mężczyznom, którzy zamieścili wulgarne komentarze i zostali oskarżeni o znieważenie policjantki, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo do roku pozbawienia wolności.

Natomiast Marka P., wobec którego interweniowała funkcjonariuszka, sąd uznał za winnego znieważenia funkcjonariuszki i naruszenia jej nietykalności cielesnej. Został on już prawomocnie skazany na karę roku i 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Nakazano mu zapłacić 1 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej policjantki i 6 tys. zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, policja, internet, zarzuty, komentarze, interwencja, znieważenie
Kobieta spowodowała dwie kolizje. Miała promil alkoholu w organizmie

Pijana 53-letnia mieszkanka Szczytna spowodowała dwie kolizje. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Ogrodowej i Warszawskiej. Jak relacjonuje Izabela Cyganiuk...

Zamknij
RadioOlsztynTV