Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź, czy Twoje dziecko zostało przyjęte

Fot. fotolia.pl

Zakończył się kolejny etap rekrutacji do olsztyńskich przedszkoli. Rodzice już mogą sprawdzić, czy ich dziecko zostało przyjęte do placówki.

Ostatnie dni to czas weryfikacji dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostały ogłoszone dziś o godz. 14.00. Można je sprawdzić na dwa sposoby: logując się na swój profil w portalu Elektroniczna rekrutacja albo na stronie przedszkola.

W postępowaniu do dyspozycji były 1222 miejsca. 868 było dostępnych w przedszkolach prowadzonych przez miasto oraz 354 miejsca w przedszkolach niepublicznych wyłonionych w otwartych konkursach ofert. Liczba dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne to 3262.

Od czwartku (30 kwietnia) do 6 maja (środa) do 15.00 rodzice będą mieć czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola.

Rodzice mogą potwierdzić wolę elektronicznie, jeśli posiadają podpis kwalifikowany lub profil zaufany. Jeśli nie, wówczas  mogą pobrać wzór oświadczenia potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola ze strony dla kandydata, wypełnić je, podpisać, zeskanować lub zrobić fotografię i przesłać do przedszkola.

– wyjaśnia dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Anida Samoraj.

Ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów zostaną ogłoszone 7 maja o 14:00.

Zaplanowane postępowanie uzupełniające:
– od 29 lipca 2020 r. od godziny 8.00 do 5 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00 – składanie przez rodziców wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata  kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,
– 20 sierpnia 2020 r. o godz. 14.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
– od 21 sierpnia 2020 r. do 25 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00 – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia,
– 26 sierpnia 2020 r. o godz. 14.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Źródło: UM Olsztyn
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, Olsztyn
W majówkę nie pojedziemy tramwajami w Olsztynie. Przygotowano komunikację zastępczą

Podczas majówki olsztyńskie tramwaje nie wyjadą z zajezdni. Wszystko ze względu na prace gwarancyjne, które będą prowadzone na ulicy Kościuszki. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV