Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Pierwszy etap rekrutacji ósmoklasistów do szkół ponadpodstawowych został zakończony. Dziś (25.07) licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły branżowe opublikowały listy osób, które dostały się do danej placówki.

W warmińsko-mazurskich szkołach ponadpodstawowych na uczniów czeka ponad 20 tysięcy miejsc. – Problemu z miejscami nie będzie – zapowiada wojewódzki wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

Z danych uzyskanych od OKE wiemy, że do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło ponad 18 tys. uczniów, więc widzimy, że tych miejsc jest znacznie więcej niż ósmoklasistów. Stąd bardzo prosty wniosek – możemy być pewni, że wszyscy uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową, znajdą miejsce w szkołach średnich.

00:00 / 00:00

Jutro (26.07) rozpocznie się drugi etap – rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadpodstawowych.

Kurator swoim zarządzeniem ustalił tylko kalendarz rekrutacji. Natomiast zasady rekrutacji ustalają szkoły. Tam są powołane komisje rekrutacyjne i zgodnie z tymi ustaleniami rekrutacja przebiega.

00:00 / 00:00

Uczniowie dowiedzieli się, czy zostali przyjęci do swojej wymarzonej placówki, czy muszą jeszcze przejść rekrutację uzupełniającą.

Jutro osoby, które w wyniku pierwszego etapu nie dostali się do wymarzonej szkoły, mogą się ubiegać jeszcze raz. Całe postępowanie rekrutacyjne zostanie powtórzone. Zakładam, że wszyscy uczniowie znajdą miejsca w szkołach, choć być może nie w tych szkołach, które cieszą się ogromną popularnością. Bądź uczniowie, którzy mają słabsze świadectwa, może będą musieli sobie wybrać inną szkołę.

00:00 / 00:00

Rekrutacja uzupełniająca potrwa do 5 sierpnia.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rekrutacja, kuratorium oświaty, ósmoklasiści
Ostródzki klub tenisa stołowego szuka młodych adeptów

Werbowanie jak największej liczby młodych adeptów z Ostródy, którzy chcieliby reprezentować miejscowy zespół w rozgrywkach tenisa stołowego. To główny cel postawiony przez prezesa i trenera Morlin...

Zamknij
RadioOlsztynTV