Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął nowy projekt edukacyjny

Fot. Adobe stock

Każdy dostosowany jest do wieku uczniów i metod, które są używane na danym etapie kształcenia. „Lekcje z ZUS” to cykl czterech lekcji dla uczniów szkół ponadpodstawowych – m.in. o emeryturach, rentach, zasiłkach oraz o prowadzeniu firmy.

Zajęcia mogą być realizowane np. w czasie lekcji podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie czy innych przedmiotów zawodowych.

Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do udziału w olimpiadzie mogą również zachęcić cenne nagrody, indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele renomowanych uczelni.

„Projekt z ZUS” natomiast realizowany jest w szkołach podstawowych. Polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Cykl zwieńczy wspólny projekt edukacyjny, który wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Może mieć on formę filmu, plakatu lub komiksu. Najlepsze prace konkursowe ZUS publikuje na swojej stronie internetowej.

Projekty edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z roku na rok zyskują na popularności. W „Lekcjach z ZUS” w ubiegłym roku uczestniczyło ponad 94 tysiące uczniów z całej Polski, w tym prawie 3 tysiące z województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji o projektach edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można znaleźć na stronie internetowej – www.zus.pl.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w edukacja, ZUS, Lekcja z ZUS
Koronawirus w kolejnej szkole. Zespół Szkół w Pasłęku rozpoczyna zdalną naukę

Zespół Szkół w Pasłęku - to kolejna szkoła, w której wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. - Po tym, jak testy potwierdziły zakażenie u dwóch uczennic, konieczne jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV