Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zajęcia z rugby alternatywą dla wagarów

Fot. K. Grabowska

Sportowa rywalizacja alternatywą dla wagarów wybieranych przez młodzież w pierwszy dzień wiosny. Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby do wspólnej zabawy zaprosił uczniów, którzy zamiast w szkolnych ławkach, mogli wykazać się na boisku. To część projektu „MłodzieżMaSzansę”.

Henryk Pach – prezes związku mówił, że młodzi ludzie, którzy są w trudnym wieku dorastania, potrzebują alternatywy. Stąd działania sportowców, które pokazują dobre wzorce. Program – jak wyjaśnił – promują trzy słowa: autorytet, akceptacja i aktywizacja. Dzieciaki mają deficyty w wielu obszarach, a rugbyści przez sport chcą pokazywać im rozwiązania.

00:00 / 00:00

Fot. K. Grabowska

Z oferty skorzystali podopieczni Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie. Wagary z rugby odbyły się na Stadionie Olimpijskim przy ulicy Gietkowskiej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dzięki współpracy z lokalnymi szkołami i Ochotniczymi Hufcami Pracy takie zajęcia zorganizowano również w Bażantarni w Elblągu. Tam do zabawy dołączyły dzieci niepełnosprawne intelektualnie, które sportowcy wspierają w ramach programu „Rugby łamie bariery”.

Fot. K. Grabowska

Część młodzieży nie skorzystała z zorganizowanych zajęć. – To jedyny dzień w roku, więc trzeba korzystać – stwierdziła część elbląskich uczniów, których spotkał nasz reporter.

00:00 / 00:00

O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zadbała policja, która prowadziła akcję profilaktyczną „Pierwszy Dzień Wiosny 2023”.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, rugby, zajęcia
Zdobyły 1 punkt i nadal prowadzą w rozgrywkach pierwszej ligi

Olsztyńskie Stomilanki mają za sobą dwa ciężkie mecze wyjazdowe w pierwszej lidze, w których wywalczyły tylko 1 punkt. Tydzień temu olsztynianki przegrały w Bielsku-Białej z wiceliderem...

Zamknij
RadioOlsztynTV