Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zajęcia na uczelniach w formie zdalnej do 30 września. Opublikowano projekt rozporządzenia w tej sprawie

Fot. Łukasz Węglewski

Zajęcia na uczelniach od 27 lutego do 30 września 2021 r. mają być prowadzone w formie zdalnej – wynika z rozporządzenia ministra edukacji i nauki, które opublikowano dziś na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Projekt dotyczy czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W okresie od dnia 27 lutego 2021 r. do dnia 30 września 2021 r. zajęcia na studiach, studiach podyplomowych i w ramach innych form kształcenia w uczelniach nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki (…) oraz zajęcia w ramach kształcenia doktorantów w uczelniach i innych podmiotach prowadzących to kształcenie są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia

– czytamy w projekcie rozporządzenia.

Z rozporządzenia wynika, że uczelnie mogą prowadzić w ich siedzibach lub filiach zajęcia, które nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Decyzje w tej kwestii podejmuje rektor uczelni lub kierownik innego podmiotu prowadzącego kształcenie doktorantów.

Według projektu od 27 lutego do 30 września 2021 roku, uchwały w sposób zdalny mogą podejmować, kolegia elektorów uczelni publicznych, organy kolegialne samorządu studenckiego i samorządu doktorantów, komisje stypendialne, komisje i zespoły powołane w postępowaniach w sprawach nadania stopni i tytułu prowadzonych w uczelniach oraz komisje i inne gremia działające na podstawie statutów uczelni.

Projekt skierowano do podpisu ministra. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Większość polskich uczelni działa trybie zdalnym od marca ubiegłego roku, kiedy w Polsce pojawił się koronawirus. Tylko niewielka część zajęć prowadzona jest od tego czasu w ich murach.

 

Autor: Sz.Zdziebłowski (PAP )
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w studenci, studia
UWM zainaugurował nowy rok akademicki. 18 tysięcy studentów mogło śledzić uroczystość w internecie. Zdalna będzie także nauka

Około 18 tysięcy studentów zainaugurowało rok akademicki. Ze względu na pandemię koronawirusa władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zorganizowały ceremonię w wąskim gronie. Studenci mogli śledzić uroczystość w internecie....

Zamknij
RadioOlsztynTV