Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaginęły kolejne akta w sprawie Krzysztofa Olewnika

Zaginęły kolejne akta w sprawie Krzysztofa Olewnika

Tym razem chodzi o cztery tomy akt dotyczące biegłych z Olsztyna oskarżonych o fałszowanie opinii o DNA zwłok zamordowanego syna płockiego przedsiębiorcy.

Akta zginęły w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie – potwierdza jej rzecznik Damian Kordykiewicz.

00:00 / 00:00

To nie pierwsza sytuacja, gdy w sprawie Krzysztofa Olewnika giną dokumenty. Nigdy nie odnaleziono 16 tomów akt, które skradziono policjantom z samochodu spod Dworca Centralnego w Warszawie. Natomiast w komendzie wojewódzkiej w Olsztynie w wyniku pęknięcia rury kanalizacyjnej uszkodzonych zostało ponad 230 dowodów rzeczowych w sprawie Olewnika.

Śledztwo toczy się od 2001 roku. Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 roku z własnego domu. Ciało mężczyzny odnaleziono dopiero w roku 2006. Rok później samobójstwo popełnił domniemany herszt bandy oskarżanej o porwanie Olewnika. W kolejnych latach samobójstwo popełnili również dwaj inni oskarżeni. Śledztwo prowadzone jest w czwartej z kolei prokuraturze.

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu toczy się proces byłej szefowej laboratorium olsztyńskiej komendy wojewódzkiej policji Jolanty D. oraz biegłego medycyny sądowej Bogdana Z. Oboje zostali w 2013 roku oskarżeni przez gdańską prokuraturę apelacyjną o niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie opinii DNA zwłok Krzysztofa Olewnika. To dokumenty w ich sprawie teraz zaginęły.

 

(gol/IAR/TVP/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olewnik, dokumenty, akta sprawy
Policja w szpitalu w Kętrzynie. Zabezpieczono dokumenty

Policjanci Komendy Wojewódzkiej zabezpieczyli dokumenty i kilka komputerów w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie - podaje portal ketrzynnews.pl - Funkcjonariusze pracują pod nadzorem prokuratora, a śledztwo dotyczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV