Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaduszki Wileńskie w olsztyńskim zamku. Wystąpi zespół Issa ze Żmudzi

VI Zaduszki Wileńskie – Kresy dla Niepodległej. Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

W Salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku o godzinie 17 rozpoczną się IX Zaduszki Wileńskie – spotkanie słowno-muzyczne oraz koncert zespołu Issa z Kiejdan.

Zespół w przyszłym roku obchodzi jubileusz 25-lecia – mówi prezeska Stowarzyszenia Polaków w Kiejdanach Irena Duchowska.

W 1999 r. zaczynamy śpiewać polskie piosenki na obchody Święta Niepodległości 11 listopada. Nowo powstały, jedyny polski zespół na Żmudzi Issa śpiewa piosenki z rejonu Laudy, piosenki, które same piszemy i układamy melodie.

00:00 / 00:00

– Koncert i spotkanie poświęcone Adamowi Mickiewiczowi i 200-leciu romantyzmu  uświetni ponadto olsztyńska młodzież i seniorzy – dodaje Piotr Bojarski, prezes olsztyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Oprócz koncertu będzie też montaż słowno-muzyczny, który przygotowuje młodzież z V LO wraz z seniorami z Akademii Trzeciego Wieku.

00:00 / 00:00

Współorganizatorami wydarzenia są V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Muzeum Warmii i Mazur.

Autor: A. Kulik
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zaduszki Wileńskie
„Strzeżemy polskości na Wileńszczyźnie”. Olsztynianie spotkali się z rodakami mieszkającymi na Kresach

Po raz siódmy w Olsztynie odbyły się Zaduszki Wileńskie. To okazja do spotkania z rodakami mieszkającymi na Wileńszczyźnie i poznania twórczości artystów związanych z tymi terenami....

Zamknij
RadioOlsztynTV