Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zadecydowała świetna gra w obronie. Znakomity mecz Warmii Energa Olsztyn

Fot. A.Dembińska

To była bardzo udana inauguracja szczypiornistów Warmii Energa. Olsztynianie wygrali u siebie z sąsiadem w tabeli – Mazurem Sierpc 25:18 (12:7) i wylądowali na pozycji lidera pierwszej ligi.

W bramce znakomicie spisał się młody bramkarz Warmii, Daniel Makowski, który został najlepszym zawodnikiem meczu:

Kluczem była dzisiejsza gra w obronie. Chłopaki świetnie walczyli w defensywie, mi zostało odbijać piłki. Zostało nam dziewięć spotkań, chcemy je wszystkie wygrać i zdobyć dwadzieścia siedem punktów. Dla nas liczy się najbliższy mecz w Wągrowcu i jedziemy tam po zwycięstwo.

00:00 / 00:00

– W końcu cieszymy się ze zwycięstwa we własnej hali – mówi trener Warmiaków, Jarosław Knopik:

Długo czekaliśmy na mecz we własnej hali, około 80 dni. Chcieliśmy zrewanżować się Mazurowi za porażkę w poprzedniej rundzie. Udało się dobrze rozpocząć rundę, pomimo problemów ze składem i kontuzjami. Cieszymy się, że punkty zostają w Uranii. Chcemy wygrywać i to jest dla nas najważniejsze. Liczy się każde kolejne spotkanie, do zdobycia zostało dwadzieścia siedem punktów i chcemy je zdobyć.

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia Energa Olsztyn
Minimalna porażka Warmii Energa w sparingu z superligowym MMTS-em

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn przygotowują się w pocie czoła do rundy rewanżowej pierwszej ligi. Po zgrupowaniu w Rynie, olsztynianie zagrali w Hali Urania pierwszy sparing z...

Zamknij
RadioOlsztynTV