Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zaczyna się 11 edycja konkursu „Seniorzy w akcji”

Fot. Fotolia.com

Teatr improwizowany, międzypokoleniowe majsterkowanie, nagrywanie audiobooków i tworzenie ogrodów zielarskich – to tylko niektóre inicjatywy najaktywniejszych polskich seniorów.

Teraz jest szansa na nowe projekty społeczne pokoleń. Ruszyła 11 edycja konkursu “Seniorzy w akcji”. Do wzięcia w nim udziału nie jest potrzebne doświadczenie w pisaniu projektów. Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi.

Szukamy aktywnych osób 60+, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Przełamujemy stereotypy związane z wiekiem. Pokazujemy, że i młodzi, i starsi mogą się od siebie wiele nauczyć

– mówi koordynatorka projektu Maria Adamiec.

Konkurs odbywa się w formule inkubatora poprzez cykl warsztatów, wizyt studyjnych i dzięki wsparciu trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury. Można zdobyć wsparcie finansowe w wysokości od 6 do 12 tysięcy złotych, a o dotacje mogą się ubiegać osoby powyżej 60 roku życia lub pary międzypokoleniowe we współpracy z organizacją pozarządową czy instytucją.

Żeby zgłosić się do konkursu trzeba do 19 marca wypełnić formularz dostępny na stronie www.seniorzywakcji.pl

Konkurs „Seniorzy w akcji” organizują Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundację Wolności. Do tej pory wsparcie dostało ponad 300 projektów w całej Polsce.

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas. Dary trafią na stół wielkanocny dla bezdomnych

Akcja „Tak, pomagam” jest realizowana w całej Polsce, także na Warmii i Mazurach. Na terenie Archidiecezji Warmińskiej produkty spożywcze można wrzucać do specjalnych koszy ustawionych w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV