Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabytkowe pociągi na zakończenie lata. Gdzie zawiozą turystów?

Zabytkowy parowóz odwiedzi Warmię i Mazury. Fot. A. Skrago

W ten weekend na kolejowe szlaki Warmii i Mazur wyruszą specjalne, w tym zabytkowe, pociągi pasażerskie, którymi będzie można przejechać m.in. po nieczynnych na co dzień trasach.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z podróży m.in. zabytkowymi składami Szkwał oraz Niegocin. W sumie będzie można wybrać połączenie wśród 13 przejazdów na różnych odcinkach. Podróże można rozpocząć na stacjach nie tylko w regionie, ale i innych miastach kraju: Bydgoszczy Głównej, Laskowicach Pomorskich, Elblągu, Braniewie, Olsztynie Głównym, Ełku, Korszach, Iławie Głównej, Toruniu Głównym oraz Inowrocławiu.

Pociągi przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie północno – wschodniej Polski. Pojawią się także w tych miastach regionu, do których na co dzień pociągi nie zajeżdżają, ponieważ linie są nieczynne dla ruchu pasażerskiego, zajadą np. do Orzysza, czy Bartoszyc. Bilety na przejazdy turystycznymi trasami w weekend będzie można kupić wyłącznie u konduktorów.

Zabytkowy pociąg na stacji w Olsztynie. Fot. A.Skrago

Zabytkowy pociąg dotarł do Olsztyna. Fot. A. Skrago

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, turyści, zabytkowy pociąg
Zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. Szybciej pojedziemy z Krakowa do Olsztyna

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy na kolei - informują PKP Polskie Linie Kolejowe. To czwarta korekta rozkładu, z pięciu zapowiedzianych na ten rok. Będzie obowiązywała...

Zamknij
RadioOlsztynTV