Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabytek z Warmii i Mazur ma szansę na milion złotych. Jest jeden warunek

Fot. Ł. Węglewski

Ruszył nabór do konkursu „Nasz zabytek”. Jego organizatorem jest, powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, Fundacja Most the Most.

Do 7 marca mieszkańcy Warmii i Mazur mogą zgłaszać obiekty będące w wojewódzkim rejestrze zabytków lub w gminnej ewidencji zabytków. Właścicielem zgłaszanego obiektu musi być samorząd lokalny lub skarb państwa.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy – wyjaśnia Brygida Ślabska, prezes Zarządu Fundacji Most the Most.

Pierwsza część polega na tym, że przedstawicieli lokalnych społeczności zapraszamy do zgłaszania zabytków, potem ocenia je komisja konkursowa. Następnie ogłaszamy drugi konkurs i zapraszamy mieszkańców, aby zgłaszali nam pomysły na funkcję społeczną zabytku, który wygrał w pierwszym konkursie. Nie bierzemy pod uwagę zgłoszeń, które są kierowane przez instytucje.

00:00 / 00:00

Jeśli w okolicy znajduje się zabytek, który warto odnowić i dać mu drugie życie, warto wysłać zgłoszenie. Celem konkursu „Nasz Zabytek” jest renowacja jednego obiektu w województwie, który mógłby służyć lokalnej społeczności.

Zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie do miliona złotych. Rozstrzygnięcie nastąpi w maju. Właściciel zabytku przeznaczy dotację na rewaloryzację i dostosowanie do wybranej przez mieszkańców funkcji społecznej.

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie fundacji Most the Most

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Kulik

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, zabytek, fundacja, konkurs, zabytki, dotacja, milion złotych, Bank Gospodarstwa Krajowego
Niskie nakłady finansowe na opiekę nad olsztyńskimi zabytkami

Do końca lutego właściciele zabytkowych budynków w Olsztynie mogą starać się o dotacje na prace konserwatorskie i remonty - poinformował olsztyński magistrat. Miasto przeznaczyło na ten...

Zamknij
RadioOlsztynTV