DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Zabójcza końcówka Stomilu i sensacyjna wygrana z liderem!

Kibice Stomilu Olsztyn. Fot. Ł. Kozłowski

Walczący o utrzymanie w I lidze piłkarze Stomilu odnieśli niezwykle cenną wygraną. W Legnicy Duma Warmii wygrała z liderem rozgrywek 2:1!

Obie drużyny od początku ruszyły do zmasowanych ataków. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy Miedzi, ale na nasze szczęście futbolówka przeleciała tuż obok bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Piłkarze Stomilu próbowali przedostać się pod bramkę gospodarzy za pomocą długich podań. Natomiast większość strzałów gospodarzy, lądowała poza światłem bramki, aż do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Wówczas bramkę dla gospodarzy zdobył Czarnogórzec Nemanja Mijuskovic.

W 74 minucie po wrzutce, Patryk Mikita trafił w słupek. Na dziesięć minut przed końcem po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Maciej Damps, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił z rzutu karnego w 84 minucie Patryk Mikita.

Tym samym Stomil przerwał znakomitą passę Miedzi, która była niepokonana od 17 ligowych spotkań. Co ciekawe piłkarze z Legnicy w tym sezonie przegrali tylko trzy spotkania, z czego dwa ze Stomilem. W rundzie jesiennej biało-niebiscy pokonali na stadionie przy Al. Piłsudskiego Miedź 3:0.

Ten wynik będzie z pewnością pozytywnym kopem mentalnym dla zawodników – przyznał po spotkaniu trener Stomilu – Piotr Jacek.

Myślę, że Miedź Legnica już jest w ekstraklasie. Zespoły, które są za nią, nie zdobędą już 60 punktów. Szacunek dla moich chłopaków, wielkie gratulacje. Mimo słabszej pierwszej połowy, trzeba było trochę przetrwać. Zmiana ustawienia spowodowała, że cała drużyna zasłużyła absolutnie na nagrody. Zwycięstwo z liderem smakuje podwójnie. Absolutnie wszyscy w to wierzyliśmy i to miało potwierdzenie na boisku.

00:00 / 00:00

…………………….

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)
1:0 – N.Mijuskovic (45′), 1:1 – M.Damps (81′), 1:2 – P.Mikita (84′ – karny)
Stomil: Kacper Tobiasz, Rafał Remisz (M. Dampc 72′), Jonathan Simba Bwanga, Czajka Benjamin (K. Lafrance 46′), Straus Jonatan, Spychała Maciej (H. Sobol 55′), Żwir Karol, Moneta Łukasz, Shibata Shun (W. Reiman 46′), Wójcik Filip (K. Toporkiewicz 72′), Mikita Patryk.
Miedź: Lenarik Paweł, Moya Martinez Victor, Aurtenethte Borde Joan, Zapolnik Kamil, Tront Damian, Carolina Jurich  Mijusković Nemanja, Lehaire Medhi (S. Matuszek 78′), Śliwa Maciej, Makuch Patryk (K. Drzazga 78′), Gammelby Jens Martin.

…………………….

Źródło: 90minut.pl

Redakcja: Ł.Węglewski za P.Świniarski

Więcej w piłka nożna, I liga, Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, uwaga
Stomil Olsztyn zagra z liderem tabeli

Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z liderem Fortuna I Ligi. Rywalem biało-niebieskich będzie Miedź Legnica. Sobotni rywal zespołu ze stolicy Warmii ma na koncie 60 punktów....