Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaatakował kierowcę śrubokrętem, ukradł samochód oraz pieniądze. 18-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Fot. fotolia.pl

Zaatakował wynajętego kierowcę śrubokrętem. Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotnią noc, ale dopiero dziś informuje o tym policja.

O szczegółach mówi Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji:

18-latek wynajął kierowcę, aby dostać się do pobliskiej miejscowości, gdzie miał spotkać się z kolegą. W momencie, gdy znaleźli się na bocznej drodze, daleko od zabudowań, 18-latek wyciągnął śrubokręt i zaatakował nim kierowcę. Żądał od niego oddania samochodu. 56-letniemu mężczyźnie udało się uciec z pojazdu, gdzie kilka metrów dalej został zaatakowany przez napastnika. Sprawca zabrał mu portfel z zawartością 1,5 tysiąca złotych oraz kluczyki od samochodu. Następnie odjechał skradzionym pojazdem w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony o własnych siłach doszedł do najbliższych zabudowań skąd wezwał pomoc. Z licznymi obrażeniami głowy i tułowia trafił do szpitala.

00:00 / 00:00

Natychmiast zawiadomione zostały wszystkie patrole policyjne w regionie. Po czterech godzinach napastnik został zatrzymany na jednej z olsztyńskich ulic. Okazał się nim 18-latek z Biskupca. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu nawet dożywocie.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, kierowca, usiłowanie zabójstwa, śrubokręt
Było „na wnuczka” i „na policjanta”. Teraz oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy

Oszuści znowu zaatakowali i niestety, po raz kolejny skutecznie. Tym razem było to oszustwo "na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji" - mówi komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z...

Zamknij
RadioOlsztynTV