Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za nami targi hodowlane Zagroda. W Ostródzie gościło studio wyjazdowe Radia Olsztyn

Fot. zagrodaexpo.pl

Dziś w Ostródzie odbyły się największe w północno-wschodniej Polsce targi hodowlane Zagroda.

Odwiedzający mogli znaleźć wszystko, co niezbędne w hodowli zwierząt: spotkać się z najważniejszymi przedstawicielami branży, zapoznać z nowoczesnymi produktami i usługami wyznaczającymi nowe trendy w hodowli.

Targom towarzyszyła Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt, to oznacza, że można było obejrzeć czempiony z regionu, wziąć udział w konkursach dla hodowców lub zgłosić swoje zwierzęta do oceny w ringu.

Targi były niecodziennym źródłem wiedzy dla najmłodszych – uważa Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych:

W obecnych czasach trudniej jest dzieciom spotkać zwierzęta, ponieważ rolnicy decydują się coraz częściej na hodowlę zamkniętą. Dziś jednak można zobaczyć zwierzęta na żywo, dotknąć ich i porozmawiać z fachowcami.

00:00 / 00:00

Na targach Zagroda obecne było również studio Radia Olsztyn. Razem z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Z tej okazji odbył się konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich na najlepszą potrawę z ziemniaka.

Relacji można było słuchać na antenie Radia Olsztyn od godz. 9 do 14.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, zwierzęta, Święto Ziemniaka
Największe targi hodowlane już w ten weekend w Ostródzie. Relacje na antenie Radia Olsztyn

 To  największe w północno-wschodniej Polsce targi hodowlane ZAGRODA. Odwiedzający będą mogli znaleźć wszystko, co niezbędne w hodowli zwierząt: spotkać się z najważniejszymi przedstawicielami branży, zapoznać z...

Zamknij
RadioOlsztynTV