Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za nami premiera słuchowiska „Halo Ziemia!”. Autorem jest nasz redakcyjny kolega – Łukasz Staniszewski

Łukasz Staniszewski

W olsztyńskim planetarium odbyła się premiera słuchowiska Łukasza Staniszewskiego zatytułowane „Halo Ziemia!” w reżyserii Cezarego Ilczyny z udziałem Dariusza Siastacza i Marcina Tomasika – aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, w realizacji dźwiękowej Ryszarda Szmita.

„Halo Ziemia” to historia dwóch astronautów wysłanych na orbitę okołoziemską, którzy mają za zadanie zniszczyć sondę wojenną z rakietami wymierzonymi w Ziemię. Ich podróż staje się tłem dla rozważań trochę o kondycji ludzkiej, trochę o relacjach damsko-męskich, o dojrzewaniu i dokonywaniu wyborów.

Gdzie będzie można słuchowiska posłuchać?

Łukasz Staniszewski jest pracownikiem Radia Olsztyn, laureatem III nagrody za słuchowisko „Siłacze” w konkursie zorganizowanym z okazji 90. rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio. Łukasz Staniszewski jest też autorem sztuk teatralnych. Jego teksty były wystawiane w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi i w Olsztynie oraz w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Słuchowisko radiowe pt. „Zachwyceni”, w 2018 r., otrzymało nagrodę im. Byrskich na Festiwalu Teatru Polskiego i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spektakl, słuchowisko, premiera, Łukasz Staniszewski
Dwa światy w jednym słuchowisku. Radiowy Teatr Dźwięku Radia Olsztyn zaprezentuje „Majnegóry”

Radiowy Teatr Dźwięku Radia Olsztyn zaprasza do wysłuchania słuchowiska innego niż wszystkie. W niedzielę, 24 listopada o godz. 16 wyemituje spektakl "Majnegóry" Przeplatają się w nim...

Zamknij
RadioOlsztynTV