Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za nami LOTTO Triathlon Energy 2018. W Mrągowie rywalizowali zawodnicy z całej Polski

Lotto Triathlon Energy 2018 w Mrągowie. Fot. triathlonenergy.pl

Ostatni weekend wakacji na mapie triathlonowej Polski należy do Mrągowa. Zakończyły się finałowe zawody z cyklu LOTTO Triathlon Energy 2018, w których najlepsi zawodnicy w przekroju sześciu imprez walczyli o podium w klasyfikacji generalnej.

Impreza była dedykowana nie tylko zawodnikom biorącym udział w sportowej rywalizacji, ale również ich rodzinom, turystom i przede wszystkim mieszkańcom Mrągowa. Zawodnicy zmierzyli się z ambitną trasą, biegnącą po obszarze pojezierza mrągowskiego. Start i meta imprezy zlokalizowane były przy plaży miejskiej, tuż obok Ekomariny.

Obok wyścigu na trzech dystansach LOTTO Triathlon Energy, tj. 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman, odbyła się rywalizacja sztafet na każdym dystansie oraz dodatkowo Möller’s Energy KidsRun, czyli zmagania najmłodszych na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów.

Zwycięzcami zawodów zostali: na dystansie 1/2 Ironman – Adam Nizio, 1/4 – Tomasz Spaleniak i 1/8 – Igor Siódmiak.

Zawody w Mrągowie były szczególne także z innego powodu. Organizator co roku wspiera akcje charytatywne. W tym roku m.in. w Chełmży wystartowała niepełnosprawna Paulinka z wujkiem na dystansie 1/4 Ironman, którzy debiutowali w ubiegłym roku w Starogardzie Gdańskim. Teraz przyłączyli się wspólnie z organizatorem do akcji Marcina Koniecznego, mistrza świata z Hawajów z 2017 roku. Popularny w środowisku zawodnik zbiera pieniądze na operację dla dwuletniej Zosi, mieszkanki Olsztyna. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę i nie może chodzić.

Operacja możliwa jest tylko za granicą, a jej koszt wynosi pół miliona złotych. Do tej pory udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych.

Oprócz Marcina Koniecznego, do akcji przyłączył się Robert Karaś (tegoroczny Mistrz Świata na potrójnym dystansie Ironman), który przekazał swój medal na licytację, z której dochód powędruje na konto Zosi.

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Triathlon, Robert Karaś, Marcin Konieczny
Sebastian Najmowicz: Od samego początku musiałem gonić stawkę

Olsztyński triathlonista - Sebastian Najmowicz miał wielki apetyt na medal Mistrzostw Polski na dystansie 1/2 IronMana. Zawodów, które odbywały się w Gdyni... niestety nie ukończył. -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV