Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za nami kilkadziesiąt festynów, konferencji i prelekcji. Kończą się trwające ponad miesiąc XXI Dni Rodziny

Fot. Fotolia.com

W Janowcu Kościelnym koło Nidzicy trwa uroczyste zakończenie XXI edycji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Co roku przedsięwzięcie koncentruje się wokół innego aspektu życia społecznego, który wzmacnia rodzinę w jej funkcjonowaniu.

Tegoroczne wydarzenia przebiegały pod hasłem „Małżeństwo-dobre relacje-silna rodzina” i podkreślały przede wszystkim wartości małżeństwa i relacji rodzinnych.

W trakcie regionalnych Dni Rodziny w całym regionie odbyło się wiele wydarzeń, których głównym celem jest budowanie spójnej polityki prorodzinnej na Warmii i Mazurach. Były to m.in. konferencje, prelekcje, festyny oraz wiele innych form aktywności lokalnej, do których włączają się także lokalne instytucje czy organizacje.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się mszą św.w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego. Odbędzie się projekcja  filmu zrealizowanego przez Młodzieżową Radę Gminy z Janowca. Będą występy artystyczne i spektakl teatralny poświęcony rodzinie.

Uroczystości potrwają do 14.00. Patronat medialny na obchodami sprawowało Radio Olsztyn.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janowiec Kościelny
Ławki na 100-lecie odzyskania niepodległości zostaną zamontowane w Janowcu Kościelnym

10 ławek na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości stanie w Janowcu Kościelnym koło Nidzicy. Na każdej z nich ma być tablica, na której znajdzie się wygrawerowany...

Zamknij
RadioOlsztynTV