Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z wyjątkowo ruchliwej ulicy w Elblągu miało zniknąć przejście dla pieszych. Mieszkańcy oprotestowali pomysł likwidacji

Fot. Pixabay.com

 Kończy się dyskusja w sprawie likwidacji przejścia dla pieszych w jednym z najmniej bezpiecznych miejsc w Elblągu, czyli  na alei Grunwaldzkiej.  To trasa prowadząca do centrum miasta.

Ulica jest wyjątkowo ruchliwa, ma cztery pasy ruchu i dwa torowiska tramwajów w środku. Pomysł likwidacji przejścia oprotestowali mieszkańcy w mediach społecznościowych i w rozmowach z nowymi radnymi. Jest efekt – miasto chce je lepiej oznakować.

Potrącenia pieszych w tym miejscu to niemal codzienność. Policja zna je doskonale. Według badań, przekracza je dziennie kilka tysięcy osób. – To nie znaczy, że trzeba je zamknąć, lepiej je bezpiecznie oznakować – uważa mł. insp. Tomasz Piaskowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu.

I tak się stanie. Miasto chce skorzystać z programu Razem Bezpieczniej i pozyskać finanse na nowoczesne oznakowanie ”zebry”.

Dodajmy, że według planu, stare przejście ma być przerobione na tzw. aktywne – ze światłami, które zapalają się przed zbliżającymi się samochodami. Dwa takie systemy nazywane ”kocimi oczkami” zostały zainstalowane pod koniec roku w dwóch innych, równie niebezpiecznych miejscach.

Na Grunwaldzkiej, przez przejściem zostanie naniesiona dodatkowa specjalna, kolorowa warstwa ułatwiająca hamowanie pojazdom.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, ulica, przejście dla pieszych, potrącenie pieszego
Zmarła jedna z czterech osób rannych w niedzielnym wypadku w Rożentalu koło Lubawy

Zmarła pasażerka fiata, jedna z czterech osób rannych w wypadku, do którego doszło w niedzielę po godzinie 18 w gminie Lubawa. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV