Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Wilamowa wyleciał rajd po lotniskach Litwy

Wyruszył kolejny rajd po lotniskach Litwy. Nad ranem samoloty wyleciały z lotniska Kętrzyn Wilamowo w kierunku lądowiska w Druskiennikach. Zaplanowano także lądowania w Rudiskes i Kownie.

W Druskiennikach załogi wezmą udział w halowych zmaganiach narciarskich. Rywalizacja rozegrana zostanie na stoku zbudowanym w hali podobnej do tej w Dubaju w Emiratach Arabskich. Dla mniej aktywnych przewidziano spacer po Druskiennikach i rejs po rzece Niemen.

W kolejnych dniach uczestnicy rajdu polecą na lotnisko w Rudiskes. W planach jest także zwiedzanie m.in. Trok i Wilna. Ostatnim punktem tegorocznego rajdu, tradycyjnie już, będzie Kowno. Samoloty wrócą do Polski w niedzielne popołudnie.

Jak podkreślają organizatorzy, wyprawa ma nie tylko integrować środowisko lotnicze, ale również promować Transgraniczną Turystykę Lotniczą między Polską a Litwą. Organizatorami imprezy są aerokluby Krainy Jezior i Kauno Aeroklubas. (karp/bsc)

Fot. Łukasz Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, rajd
85 załóg wystartuje w Rajdzie Polski w Mikołajkach

Aż 85 załóg wystartuje w rozpoczynającym się za tydzień w Mikołajkach 70 Rajdzie Polski. Impreza będzie rundą Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Litwy. Na długiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV