Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Węgorzewa pociągiem do Kętrzyna? Samorządowcom ma pomóc Kolej Plus

Fot. M.Lewiński

Na konferencji prasowej na starej stacji kolejowej w Węgorzewie samorządowcy zapowiedzieli, że będą ubiegać się o pieniądze z rządowego programu Kolej Plus.

Samorządowcy z Węgorzewa chcą, żeby pociągi wróciły na trasę do Kętrzyna. Od 25 maja samorządy mogą składać wnioski przez 90 dni. W Węgorzewie zachęcał do tego były wiceminister infrastruktury i prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

To program idealny dla takich odcinków jak ten, pomiędzy Kętrzynem a Węgorzewem. Oczywiście, jest tutaj kilka problemów, jak te właścicielskie, ale one wszystkie są do rozwiązania.

Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski mówi, iż zdaje sobie sprawę z tego, że linia obsługująca wyłącznie ruch pasażerski może nie być rentowna, ale widzi dla niej także inne przeznaczenie.

Ta linia może być wykorzystana w różne sposoby: przewozy pasażerskie, które istotnie nie byłyby rentowne, ale też sezonowe przewozy turystyczne. Moim zdaniem najistotniejszym elementem jest jednak fakt istnienia potężnej jednostki wojskowej 11. Mazurskiego Pułku Artylerii.

W całej Polsce na program Kolej Plus przeznaczono łącznie 6 miliardów 600 milionów złotych.

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, Węgorzewo, Kętrzyn, kolej
Od poniedziałku wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity mogą być zajęte

Od poniedziałku, 1 czerwca dostępne będą wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Od 4 czerwca przewoźnik wprowadza też obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów....

Zamknij
RadioOlsztynTV