Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu koronawirusa odwołano wiosenne targi ogrodnicze w Olsztynie

Fot. Przemysław Getka

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołano XII Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”. Impreza planowana była w dniach 25-26 kwietnia w Olsztynie.

Jak podał w komunikacie Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego decyzję o odwołaniu targów podjęto w trosce o bezpieczeństwo uczestników, w związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Impreza, organizowana przy ul. Jagiellońskiej, od lat cieszyła się zainteresowaniem zarówno mieszkańców Olsztyna, jak rolników czy hodowców zwierząt z Warmii i Mazur. Jak powiedział Marcin Cyrankowski z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, podczas ubiegłorocznej edycji było około 150 wystawców, a stoiska odwiedziło 15 tys. zwiedzających.

Działkowicze i właściciele przydomowych ogródków mogli kupić na tych targach kwiaty rabatowe i balkonowe, rozsady warzyw i ziół, krzewy, drzewa ozdobne i owocowe, a także sprzęt do pielęgnacji roślin. Podczas imprezy prezentowały się gospodarstwa agroturystyczne, instytucje, organizacje i szkoły rolnicze oraz lokalne grup działania i hodowcy zwierząt. Stoiska wystawiali też twórcy rękodzieła i sztuki ludowej czy producenci tradycyjnej regionalnej żywności.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, targi, ogrody, rośliny
Transmisja nabożeństw z cerkwi i kościoła ewangelickiego w Radiu Olsztyn. Zapraszamy o godzinie 20 i 21

Wiele parafii, w trosce o zdrowie wiernych, zawiesiło nabożeństwa do odwołania. W kościele katolickim obowiązuje ograniczenie dotyczące liczby osób uczestniczących w mszach. W związku z obowiązującym...

Zamknij
RadioOlsztynTV