Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z kradzieży rowerów chciał uczynić swoje źródło dochodu

Fot. KPP Ełk

Dojeżdżając do pracy lub szkoły rowerem pamiętajmy, by dobrze zabezpieczyć swoje jednoślady. Niezabezpieczone są łatwym łupem dla złodzieja.

Tak było w Ełku, gdzie od niedawna mieszkający w mieście 26-latek, postanowił z kradzieży uczynić źródło dochodu – relacjonuje oficer prasowy ełckiej policji sierżant sztabowy Agata Kulikowska de Nałęcz.

Ukradł dwa rowery sprzed ełckich szkół. Wykorzystał okazję, że dzieci zostawiły je niezabezpieczone. Straty zostały oszacowane na łączną kwotę 3 700 złotych. Mężczyzna ukrył skradzione rowery w krzakach i przypiął je linką do drzewa, żeby mu nikt ich nie zabrał. Chciał później je sprzedać – liczył, że czas zadziała na jego korzyść. Jego plany pokrzyżowali policjanci, którzy szybko ustalili jego tożsamość i zatrzymali go. Odzyskali także schowane rowery, żeby przekazać je prawowitym właścicielom.

26-letniemu złodziejowi grozi do pięciu lat więzienia.

Autor: P. Kariszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, Ełk
Kradli katalizatory i niszczyli samochody. Dwaj bracia usłyszeli po 13 zarzutów

Dwaj bracia z gminy Biała Piska od maja kradli katalizatory i narzędzia oraz niszczyli samochody. Kilka razy był z nimi 26-latek z gminy Pisz. Katalizatory wycinali...

Zamknij
RadioOlsztynTV