Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z dodatkowej rekrutacji na UWM skorzystało 1961 osób

Zakończył się drugi i ostatni w tym roku nabór na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Do rozdania było prawie 2 tysiące indeksów.

Kandydaci mogli wybierać z pośród 46. kierunków w systemie stacjonarnym i 29. w niestacjonarnym. Wolne miejsca były niemal na wszystkich kierunkach. Łącznie z dodatkowej rekrutacji skorzystało1961 osób, rok temu w tym samym naborze 2 tysiące 200. Na studia stacjonarne zarejestrowały się 1342 osoby, na niestacjonarne 619.

Najbardziej oblegana była pedagogika, sporo chętnych było też na zarządzanie oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Najmniej chętnych wybrało natomiast teologię i prawo kanoniczne.

Nie wiadomo jeszcze, czy kierunki, na które zgłosiło się niewielu kandydatów, zostaną w październiku otwarte. Jak powiedział prorektor ds. studenckich na uczelni prof. Janusz Piechocki władze UWM założyły, że żeby uruchomić kierunek musi powstać co najmniej jedna pełna grupa. W przypadku kierunków technicznych i przyrodniczych, gdzie są laboratoria ma być 26 osób, na kierunkach humanistycznych i społecznych natomiast 30.

Listy kandydatów, którzy zostali przyjęci zostaną ogłoszone 20 września. Są osoby, które zabezpieczając się wybrały po kilka kierunków. Który ostatecznie będą studiowały okaże się kiedy przyjdą na wykłady. Wtedy też ostatecznie okaże się czy na kierunkach jest wymagana liczba studentów i czy te zostaną utrzymane. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, uniwersytet
Profesor Pikulski na czele Wydziału Prawa i Administracji UWM

Profesor Stanisław Pikulski został nowym dziekanem Wydziału Prawa i Administracji UWM. Zastąpił na tym stanowisku prof. Bronisława Sitka powołanego - w lipcu przez premiera Donalda Tuska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV