Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Z centrum Ostródy zniknie Areszt Śledczy dla kobiet”. Burmistrz miasta Czesław Najmowicz gościem Porannych Pytań

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz

Ten rok może być dla Ostródy bardzo optymistyczny inwestycyjnie – mówił w Porannych Pytaniach burmistrz miasta Czesław Najmowicz.

Jak podkreślił, możliwości rozwoju stwarza rozbudowa dróg krajowych S7 i 16, które połaczą Ostródę z Olsztynem i innymi miastami Polski.

Ostróda ma szczęście, że leży przy drodze S7 i obwodnicy DK 16, które mają kategorie dróg dwujezdniowych i to jest dla nas duża szansa rozwoju komunikacyjnego. Duże znaczenia ma dla nas bezpieczeństwo podróżowania. Znacznie przyspieszy to rozwój cywilizacyjny.

Poprawy komunikacji wymaga też samo miasto. Obecnie przez centrum przebiega czynne torowisko, które blokuje część miasta. Burmistrz  cieszy się, że po latach wreszcie powstanie wiadukt.

60 lat czekaliśmy na budowę wiaduktu przez tory kolejowe w Ostródzie. Teraz postanowiliśmy zbudować wiadukt wzdłuż ulicy Drwęckiej. We wtorek plac budowy przekazaliśmy firmie Budimex. Symboliczne wkopanie łopaty odbędzie się 8 lutego. Inwestycja ta będzie trwała tylko do 17 grudnia 2018 roku.

Decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości z centrum Ostródy zniknie kilkudziesięcioletni areszt śledczy dla kobiet. Są plusy i minusy tej decyzji – twierdzi Czesław Najmowicz. Minusem jest ekonomia, bo liczba aresztantek była zbliżona do liczby pracowników więziennych.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni mimo, że będą mieli zabezpieczoną pracę, to będzie to praca poza Ostródą. Stracą również firmy, które zaopatrywały areszt.

W Porannych Pytaniach burmistrz Ostródy mówił o proinwestycyjnym budżecie miasta. Przyszłoroczne dochody wyniosą 140 milionów złotych, wydatki – 167 milionów, z czego na inwestycje przeznaczonych zostanie 50 milionów złotych. W tym roku w Ostródzie ma powstać m.in. budynek socjalny na stadionie lekkoatletycznym, planowany jest remont basenu miejskiego, stworzenie strefy aktywnego wypoczynku i zakup elektrycznych autobusów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Czesławem Najmowiczem

 

Redakcja: BSChromy/B.Gajlewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycje, więzienie, wiadukt, Ostróda
Wiadukt na Towarowej w Olsztynie otwarty. Całkowity remont ulicy zakończy się w październiku

Drogowcy otworzyli nowy wiadukt na ulicy Towarowej w Olsztynie, ale nie zmniejszyło to korków w tej części miasta. To jeden z dwóch takich obiektów, które mają...

Zamknij
RadioOlsztynTV