Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzrosła liczba pacjentów szpitali z zatruciem pokarmowym

70 pacjentów zatruło się w szpitalach w Barczewie i Biskupcu

Do 70 wzrosła liczba pacjentów, którzy zatruli się w szpitalach w Barczewie i Biskupcu – poinformował Radio Olsztyn Janusz Dzisko, dyrektor wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie.

Masowe zatrucie w szpitalach najprawdopodobniej spowodowało jedzenie przywożone przez firmę cateringową z Ukty. W szpitalu w Barczewie zatruło się 26 pacjentów, w Biskupcu – 44. W tej chwili epidemiolodzy badają żywność dostarczoną do szpitali.

Dyrektor warmińsko-mazurskiego Sanepidu Janusz Dzisko. Fot. K. Gryz

Jak powiedział szef warmińsko-mazurskiego Sanepidu, pierwsze badania wykluczyły obecność pewnej grupy wirusów tzw. adenowirusy i rotawirusy. Janusz Dzisko dodał, że ciągle szukany jest czynnik bakteryjny, a wynik znany będzie jutro.

00:00 / 00:00

Janusz Dzisko zapowiada, że sprawa masowego zatrucia zostanie zgłoszona przez dwie powiatowe stacje epidemiologiczne do prokuratur w Olsztynie i Piszu, ponieważ na tym terenie działa firma cateringowa. Ta sama firma cateringowa dostarcza też posiłki do szpitala w Piszu, ale tam nie odnotowano żadnego przypadku zatrucia.

00:00 / 00:00

Ostateczne wyniki badań epidemiologicznych powinny być znane w środę. (grzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, szpital, Barczewo
Masowe zatrucie pokarmowe w dwóch szpitalach

Masowe zatrucie w szpitalach na Warmii i Mazurach mogło spowodować jedzenie przywożone przez firmę cateringową. Objawy zatrucia pokarmowego ma 40 pacjentów w Biskupcu i 26 w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV