Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wytrzeźwiałka gratis

Badanie lekarskie, jednorazowe obuwie, łóżko z kocem, a rano kawa zbożowa i możliwość kąpieli. Do wczoraj za taki nocleg w olsztyńskiej izbie wytrzeźwień trzeba było zapłacić 250 złotych. Od piątku 18 stycznia Izby Wytrzeźwień są gratis.

Dziś pacjenci opuszczający Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie, jedyne na Warmii i Mazurach, nie płacą nic. Anna Szewczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Zespołu Terapii i Profilaktyki Uzależnień w Olsztynie wyjaśnia, że nie ma podstaw do pobierania opłat.

Dotychczasowe przepisy uchylił Trybunał Konstytucyjny, a nowych nie podpisał prezydent. Na razie koszty utrzymania ambulatorium w Olsztynie pokrywa ze swego budżetu miasto, licząc na refundację ze skarbu państwa.

Niewykluczone jednak, że rachunki za nocleg pacjenci izby otrzymają po uregulowaniu przepisów. Pierwszą „gratisową” noc w olsztyńskim ambulatorium spędziły trzy osoby, przed południem trafiły tam kolejne dwie. Najprawdopodobniej i tak żadna z nich nie byłaby w stanie zapłacić za swój pobyt. Tzw. ściągalność opłat za nocleg w izbie wytrzeźwień nie przekracza 20 procent.

Olsztyńskie Ambulatorium dla Nietrzeźwych odwiedził Mirosław Sochacki

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, wytrzeźwień
Pijany uczeń zaatakował

Pijany 17-latek awanturował się przed swoją szkołą w Olecku, a potem groził policjantom, którzy przyjechali go uspokoić.

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV