DZIŚ: 18 °C pogoda dziś

Wystartowała I liga szczypiornistów

W ten weekend zainaugurowała rozgrywki grupa A 1 ligi szczypiornistów. Wśród uczestników są aż 4 zespoły z Warmii i Mazur.

Na ten moment czekali kibice Warmii Energa Olsztyn, Szczypiorniaka Olsztyn oraz Jedynki KODO Morąg. W stawce jest jeszcze Jeziorak Iława, jednak zawodnicy z południowego zachodu Warmii i Mazur na inaugurację sezonu poczekają jeszcze tydzień, bo w tej kolejce pauzowali.

Spadkowicze z Ligi Centralnej – a więc Warmiacy – podejmowali w hali w Biskupcu MKS Grudziądz. Podopieczni Karola Adamowicza po fazie walki „punkt za punkt” w 18. minucie powiększyli przewagę do dwóch, a od 25. minuty – do 3 „oczek”. W drugiej połowie olsztynianie sukcesywnie powiększali prowadzenie. 12 minut przed końcem meczu było już 24:19. Ostatni zryw gości przyszedł całe szczęście za późno i gospodarze ograli MKS 27:25. Najwięcej punktów dla Warmii zdobyli Michał Safiejko – 7 oraz Marcin Malewski – 6.

Z kolei bardzo jednostronny pojedynek obserwowali kibice w Morągu, gdzie miejscowa Jedynka KODO podejmowała w derbach regionu olsztyńskiego Szczypiorniaka. Podopieczni Krzysztofa Farjaszewskiego rozbili młody zespół Krzysztofa Maciejewskiego i Konstantego Targońskiego 30:23, do przerwy prowadząc 17:9. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył Krzysztof Jasowicz 5, dla pokonanych – Jakub Jurewicz 6. Warto wspomnieć, że w składzie Jedynki KODO Morąg jest aż 8 wychowanków olsztyńskiego Szczypiorniaka – w tym były reprezentant Polski Marek Daćko, który jeszcze w sezonie 2021/2022 grał w Superlidze w barwach ORLEN Wisły Płock.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Piłka ręczna, I liga, Jeziorak Iława, Szczypiorniak Olsztyn, Warmia Energa Olsztyn
Ostatni sparing Warmii Energi przed startem ligi zakończony zwycięstwem

Zwycięstwem z Silvantem Handball Elbląg 25:18 szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn zakończyli okres sparingowy. Za niespełna tydzień rozpoczną nowy sezon w grupie A 1. ligi. Nowym kapitanem...