Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysoki poziom sportowy i doskonała zabawa. Rugbyści znów zagrali na piasku

Fot. T. Seweryn

Zwycięstwem Czarnych Pruszcz Gdańsk zakończyła się 5. edycja Ukiel Cup w plażowym rugby.

Na początku drugiego dnia zawodów popadał deszcz, więc pogoda była zgodna z planem organizatorów – przyznał prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby – Henryk Pach:

Deszcz zamówiliśmy, bo było trochę kurzu. Pokropiło i kurz opadł. Zrobiła się wręcz idealna pogoda. Turniej był fantastyczny, dwa dni zmagań. Nieskromnie powiem, że atmosfera była wyśmienita. To, co usłyszeliśmy od zawodniczek i zawodników z kraju i z zagranicy, to jest miód na nasze serce. Bardzo im dziękuję za te ciepłe słowa. Ciężko pracowaliśmy, żeby oni mogli się dobrze bawić – i my też, oczywiście.

00:00 / 00:00

Słowa Henryka Pacha potwierdza zawodnik zwycięskiej drużyny – Piotr Piszczek:

Jestem tu trzeci raz i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Turniej jest bardzo dobrze zorganizowany, z chęcią tu wracamy. Jest też wysoki poziom sportowy i dobra zabawa. Rok temu zdobyłem złoty medal grając w Lechii, w tym roku również mam złoto. Można powiedzieć, że mi osobiście udało się obronić pierwsze miejsce.

00:00 / 00:00

Poziom sportowy był najwyższy w historii – uważa prezes Rugby Team Olsztyn – Przemysław Andrzejewski:

Bardzo miło nas zaskoczyła drużyna z Kowna, która zagrała bardzo ładne, twarde rugby. Bardzo dobrze pokazał się też Białystok, który minimalnie można powiedzieć walkę o złoto. Każda drużyna z pierwszej czwórki mogła wygrać te zawody.

00:00 / 00:00

Gospodarze imprezy – czyli Rugby Team Olsztyn zajęli 3. miejsce pokonując w meczu o brązowe medale zespół z Kowna.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rugby
Trener rugbystek z Gietrzwałdu podsumowuje sezon: Sukces

Zawodniczki Klubu Sportowego Rugby Gietrzwałd regenerują siły po wyczerpującym sezonie. Prezesi i trenerzy zespołu zastanawiają się już nad przyszłorocznymi rozgrywkami. To był dobry sezon w naszym...

Zamknij
RadioOlsztynTV