Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyślij szybki PIT i pamiętaj o odliczeniu 1% podatku

Mieszkańcy Olsztyna mogą szybko i bezpiecznie wysłać roczne zeznanie podatkowe przez Internet. Pomogą w tym specjaliści z olsztyńskiej Izby Skarbowej.

Dziś i jutro w ratuszu, od 10 do 14 będzie czynne specjalne stanowisko do składania elektronicznych PIT-ów. Pracownicy skarbówki podpowiedzą jak poprawnie wypełnić zeznanie, skorzystać z możliwych ulg, a także pomogą wysłać je przez internet.

Trzeba zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w ubiegłym roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to trzeba też mieć rachunki czy faktury wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest, by mieć ze sobą rozliczenie PIT za 2013 rok lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku. Te informacje będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Przypominamy i zachęcamy do odpisania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. W ubiegłym roku zdecydowała się na to zaledwie połowa podatników na Warmii i Mazur, którzy przekazali tym organizacjom w całym kraju ponad 13,5 miliona złotych. Organizacje w regionalne dostały z tego niecałe 4 miliony. (wch/bsc)

Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Urząd Skarbowy, zeznanie podatkowe, Izba Skarbowa
Zakupy to świetna okazja do rozliczenia ze skarbówką

Wyślij zeznanie przez Internet podczas zakupów - zachęcają pracownicy skarbówki. Trwa ogólnopolska akcja Szybki PIT w galerii handlowej. Eksperci fiskusa w centrach handlowych w całym kraju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV